Klub nadaných dětí na exkurzi v Cukrovaru

Základní Škola Opava, Šrámkova 4, p.o. založila ve spolupráci s organizací Mensa ČR v tomto školním roce 2018/2019 Klub nadaných dětí. Cílem klubu je rozšířit rozvoj zvídavých a nadaných dětí, zvýšit motivaci a inspirovat talentované žáky napříč všemi ročníky. První setkání nadaných dětí bylo zaměřeno na vědu a experimenty – Číst více

Okrskové kolo ve florbale

Výběr chlapců ze 6. a 7. tříd se zúčastnil okrskového kola ve florbale. Kluci sehráli velice dobře čtyři zápasy. Třikrát vyhráli (12:2, 7:4 a 4:1), pouze suverén ze ZŠ Edvarda Beneše byl nad jejich síly. Celkově obsadili ve skupině druhou příčku a teď budou s napětím čekat, zda i z druhého místa postoupí Číst více

Opavské ligy pokračují

Druhé kolo školních lig v miniházené pro školy a pro školní družiny se odehrálo během dvou prosincových dnů. Těchto dvou turnajů se zúčastnilo celkem 15 družstev a na hřištích se potkalo 150 malých sportovců. Hlasité povzbuzování se ozývalo ze všech stran nejen od trenéru, ale i od spoluhráčů. Po odehrání všech Číst více

Vánoční turnaj v kuželkách

Každý rok v prosinci se ŠD a ŠK utkají v turnaji v kuželkách v kuželně Na Kolofíkovu nábřeží. Shodit nejvíce kuželek je cílem každého hráče, ale ne každému se to podaří. V případě úspěchu je odměna formou potlesku a ovací od spoluhráčů. Všichni jsme si to užili a těšíme se na další turnaj, který se Číst více