03.02.2018

Naše úspěchy

Žákyně naší školy si vybojovala pohár na Mistrovství ČR OPEN ve zpracování textů 2017

Naše úspěšné písařky, sestry Adéla a Nikol Klementovy, se zúčastnily prestižní republikové soutěže, ve které se soutěžní řád řídí reglementem světové organizace INTERSTENO.
Výsledky této soutěže se započítávají do nominace na Mistrovství světa ve zpracování textů, které se uskuteční v červenci 2018 na Sardínii. Velmi úspěšná byla Adélka  v královské disciplíně - 30minutovém opise, ve které získala bronzovou medaili a pohár za třetí místo v celkové kombinaci. Nikol skončila svým výkonem těsně za svojí sestrou na krásném 4. místě.
Oběma děvčatům velká gratulace!

Mgr. Karin Solná

Žák roku 2016 naší školy

Jana Hopjanová

Třída: 7. A, 13 let
Datum narození: 29. 5. 2003
Škola: ZŠ Opava, Šrámkova 4, přísp. org.

Jana Hopjanová je žákyní Základní školy Šrámkova v Opavě. Spolužáky i učiteli je vnímána jako tichá a skromná dívka, která pořád něco vytváří. O přestávkách a v každé volné chvilce kreslí. V oblasti výtvarné tvorby je všestranně nadaná, je skvělou fotografkou, malířkou, sochařkou, ilustrátorkou a však nejvíce se její talent projevil v grafice. Jana je již od čtvrté třídy autorkou většiny školních plakátů a pozvánek, její ilustrace nyní zdobí i knihu vydanou Moravskoslezským krajem nazvanou „Říkanky o zvířátkách a květinách“. Ráda se účastní soutěží a akcí školy ať již výtvarných, ekologických či přírodovědných. Jana je členkou školního Ekotýmu, zde zastává funkci výtvarnice. Druhou její velkou zálibou je botanika a péče o zahradu. Její znalost rostlin nejen užitkových, ale i okrasných ji přinesla první místo v okresním kole vědomostní soutěže Mladý zahrádkář a 3. místo v národním kole této soutěže v Praze.
Jana je úspěšnou výtvarnicí již od mateřské školy, v současné době zaznamenává úspěchy v celostátních a mezinárodních výtvarných soutěžích.

Mezi největší úspěchy ve výtvarných soutěžích patří:
Cena primátora města Havířova  2014 - nejvyšší ocenění v mezinárodní soutěži dětské grafiky s názvem Krásná jako kvítka

3. místo  v soutěži  Evropa ve škole pořádané Národním institutem dětí a mládeže v Praze

Zlatý diplom udělený za nejlepší práci v soutěži "Slovanské jaro 2015" pořádné v litevském v Vilniusu

První místo a zlatý pohár v mezinárodním projektu Mene Tekel 2016 v Praze -  ocenění převzala z rukou MUDr. Naděždy Kavalírové.

Požární ochrana očima dětí  2014, 2016 – zlatá medaile v okresním, krajském i národním kole soutěže

Medaile Lidické růže – nejvyšší ocenění v prestižní mezinárodní soutěži – Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2016, soutěže se účastnilo přes 18 000 dětí z celého světa, cenu převzala z rukou Ministryně školství Mgr. Kateřiny Valachové.

Zlatá medaile - mezinárodní výtvarná soutěž Pocta Shakespearovi pořádaná
k 400. výročí úmrtí Williama Shakespeara. Hlavními pořadateli soutěže byli:
KLAIPEDA PEDAGOGICAL CENTRE OF EDUCATION AND CULTURE  a KLAIPĖDA "ZALIAKALNIO" HIGH SCHOOL. Vítězné výtvarné práce zaslané do soutěže byly zaslány do Musea W. Shakespeare ve Stratfordu nad Avonou v Briánii.

Diplom za dětskou  tvorbu ze salonu mezinárodní dětské tvorby Nova Zagora 2016 v Bulharsku

Diplom za dětskou tvorbu z výtvarného salonu Vič - Slovinsko

Zlatá medaile – z celostátní soutěže Propojený svět 2016 pořádané Technologickou agenturou ČR a Svazem průmyslu a dopravy ČR

V Opavě máme alespoň trolejbus s jejím obrázkem nazvaný Opasaurus z roku 2014.

Žák roku 2015 naší školy

Kateřina Mališková je žákyní Základní školy Šrámkova v Opavě. Spolužáky i vyučujícími je vnímána jako všestranně nadaná, talentovaná mladá slečna. Ochotně pomáhá svým spolužákům, je proto mezi nimi velmi oblíbená. Ráda se účastní soutěží a akcí školy ať již výtvarných, ekologických, literárních či sportovních. Kateřina je členkou školního klubu gymnastek, se kterým již získala řadu celostátních ocenění, je členkou Ekotýmu a školního parlamentu. Navštěvuje dramatický kroužek při Středisku volného času v Opavě, s nímž pravidelně hraje v Loutkovém divadle v Opavě pro děti. Její recitační dovednost vynikla při moderování slavnostního celoškolního představení pro rodiče v kině Mír s názvem ,,Zlatovláska.“
Ve sportovních a výtvarných soutěžích se však její talent projevil nejvíce.

Sportovní úspěchy:

• Jako členka ,,Mažoretek Roses Opava“ získala v průběhu školního roku 2014/2015 ve skupinových i sólových formacích celkem 36 medailí, z toho 18 zlatých, 9 stříbrných a        9 bronzových.
    • Mezi nejcennější patří 3. místo, tedy bronzová medaile, z Mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu v kategorii ,,Sólo 2 Baton“, které se konalo v červnu 2015 v Kedzierzyn – Koźle v Polské republice a bronzová medaile ve stejné kategorii na Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu.

Výtvarné úspěchy:

1. místo v krajském kole a 3. místo v republikovém kole mezinárodní výtvarné  soutěže ,,Evropa ve škole“ s obrázkem s názvem ,,Italská města, taková byla a taková jsou dnes“ – obrázek je součástí kalendáře na rok 2016, vydaného Národním institutem pro další vzdělávání.

• Cena odborné poroty a1. místo v krajské výtvarné soutěži Barevný podzim (DDM Ostrava)
    • Získání Ceny odborné poroty za 3. místo ve výtvarné soutěži ,,Litter Less“ (sdružení Tereza Praha).
    • 3. místo v celostátní soutěži – Děti malují pro konto bariéry (SVČ Lužánky, Brno)
    • 1. místo v celostátní fotografické soutěži Domácí mazlíčci (ZUŠ Kladno)
    • 1. místo v celostátní soutěži Příroda kolem nás pořádaná Správou Národního parku Podyjí

Slavnostní předávání ocenění - žák roku - proběhlo 23. 2. 2016 v budově Magistrátu města Opavy.

J.ch. 5. 2. 2016