03.02.2018

9. A třídní učitelka - Mgr. Karin Solná

Měsíc filmu na naší škole

Již po třinácté proběhla minulý týden na naší škole akce v rámci projektu Příběhy bezpráví s názvem Měsíc filmu na školách. Tématem letošního ročníku byly příběhy vzdoru. Všechny vybrané filmy tak představovaly příběhy těch, kteří se různým způsobem postavili komunistickému režimu. Pro žáky 9. A byla uspořádána projekce filmů a beseda s hostem – p. J. Rotreklem. Žákům se přiblížilo, co se tehdy stalo, zdůraznily se historické momenty a události té doby. V hodinách VOZu se žáci budou tímto tématem zabývat a diskutovat o něm.

Mgr. Karin Solná

Deváťáci úspěšní na goalballovém turnaji

Goalball je kolektivní míčový sport provozovaný zejména nevidomými a slabozrakými sportovci. Vybraní žáci z 9. A reprezentovali naši školu a s klapkami na očích v průběhu všech utkání skvěle útočili, ale i bránili.
Svým bojovným výkonem získali pohár za 3. místo.
Družstvo ve složení: Dominik Šimeček, Daniel Omámik, Karel Minarčík, Michaela Sajašová a Daniel Kreisel.

Gratulujeme!

K. S.

Bankéři do škol

V rámci projektu Bankéři do škol naši třídu navštívil p. Michal Pitucha  z BNP Paribas Personal Finance SA. ,,Přineslo nám to různá ponaučení, co se týče hackerství a různých virů, dále jsme se seznámili, jak mít správně zabezpečená hesla. Dozvěděli jsme se také informace, jak máme postupovat, když nám někdo odcizí platební kartu, jakým způsobem tomu zabránit, o sankcích a mnoho dalších zajímavostí. Doporučuji všem třídám,“ komentovala vydařenou akci žákyně 9. A Míša Sajašová.

Družstvo deváťáků vyhrálo torballový turnaj

Torball je kolektivní míčový sport provozovaný zejména nevidomými a slabozrakými sportovci. Vybraní žáci z 9. A reprezentovali naši školu a s klapkami na očích v průběhu všech utkání skvěle útočili, ale i bránili. Ve finále porazili favority turnaje ZŠ Havlíčkovu. Turnaj byl mezinárodní, účastnilo se také družstvo ze Slovenska.
Družstvo ve složení: Dominik Šimeček, Daniel Omámik, Karel Minarčík, Michaela Sajašová, Barbora Borská, Daniel Kreisel.

Blahopřejeme!

Mgr. Karin Solná