03.02.2018

6. B třídní učitelka - Mgr. Adéla Matoušková

Jarmark 2017

V průběhu prosince jsme se připravovali na vystoupení v rámci letošního jarmarku. Cestovatelské téma se nám velmi líbilo! Naše spolužačky se proměnily v krásné španělské tanečnice flamenca a spolužáci se vžili do rolí udatných toreadorů zápasících s býkem. Doufáme, že jste si naše vystoupení užili stejně jako my!

Více fotografií najdete ve školní galerii kliknutím zde.

Kuchaři a kuchařky z VI.B

V tomto školním roce si valná většina z nás vybrala volitelný předmět vaření. S paní učitelkou Lázničkovou se každý čtvrtek střídají děvčata a chlapci v cvičné kuchyňce a připravují samé dobroty. Zvládli jsme například palačinky, pizzu nebo šneky z listového těsta.

Vánoční zdobení 2017

Před Vánoci jsme se rozhodli, že pomůžeme při vánočním zdobení. Naše šikovná děvčata tvořila s malými žáčky krásné hvězdičky a Dominik s Matějem se rozhodli prodávat své vlastnoručně upečené perníčky.

Pomáháme psímu útulku

V rámci projektu Global School naše třída oslavila Světový den laskavosti. 13. listopadu jsme přinesli granule, konzervy i jiné dobroty pro pejsky z opavského útulku, přečetli jsme si na internetu o každém z nich a nakreslili jsme jim obrázky, které jsme později do útulku s potravinami také zanesli.

Retrogaming

Na začátku listopadu jsme se zúčastnili animačního programu Retrogaming, který nás provedl historií herních počítačů a konzolí. Mimo jiné jsme vytvořili vlastní herní postavičky a dokonce jsme si mohli staré hry zahrát.

IMG_1156.JPG  IMG_1179.JPG  IMG_1197.JPG  IMG_1203.JPG  IMG_1216.JPG