03.02.2018

Florbal

Žáci 6. a 7. tříd v lednu soutěžíli ve florbale. Kluci ve své skupině po dvou výhrách, jedné remíze a jedné prohře obsadili vinnou horšího skóre třetí pozici. Holky po dvou prohrách a jedné výhře také díky horšímu skóre obsadili čtvrtou příčku. Díky těmto umístěním nepostoupili do dalších bojů, ale i tak si to užili a přístě to snad výjde.

Vánoční laťka

V tělocvičně na Tyršově stadiónu se opět konala tradiční soutěž ve skoku vysokém. Naše škola samozřejmě nemohla chybět. V soutěží jednotlivců máme obrovské úspěchy, protože Dominik Šimeček obsadil stříbrnou pozici a Matěj Bek bronzou. V soutěží družstev starší kluci obsadili výbornou, leč nepopulární čtvrtou pozici. Takže pochvala a jen tak dále.

Vyhodnocení Ligy sportu – ocenění žáků za reprezentaci školy

V předvánočním čase dochází k vyhlášení v nejrůznějších anketách. Naše škola byla pozvaná
na vyhlášení Ligy sportu, což je vyhodnocení sportovních úspěchů školy, ale hlavně jednotlivých žáků,  kteří reprezentovali školu v předešlém školním roce. A že bylo co vyhodnocovat, protože naše škola v minulém školním roce dosáhla velkých úspěchů.

Například:

• 1. místo ve šplhu družstev mladších žáků
  • 1. místo v gymnastice mladších žáků
  • 1. místo ve florbalu v „Opavské Vánočky“
  • 2. místo v plavání mladších žáků
  • 2. místo v pohybových skladbách
  • 2. a 3. místo v „Česko se hýbe“
  • 3. místo v gymnastice mladších žákyň
  • 3. místo ve šplhu mladších žákyň
  • 3. místo v atletickém čtyřboji žáků 6. a 7. tříd

V celkovém pořádí Ligy sportu tyto úspěchy hrály značnou roli, jelikož mezi všemi školami
v okrese jsme za 1. stupeň obsadili úžasné čtvrté místo a za 2. stupeň celkově šestou příčku.

Na těchto úspěších se podílelo spoustu žáků naší školy, ale oceněni a vyhlášeni mohli být pouze ti nejlepší:

• 1. stupeň: Vojtěch Tomšík, Filip Endrych, Lukáš Scholz, Zuzana Kasprowiczová, Simona Sajašová a Aneta Beitelová
    • 2. stupeň: Vojtěch Kroča, Lukáš Jagusztýn, Tomáš Menšík, Matěj Bek, Denis Schrom
      a Elemír Giňa.

Odměnou žákům za všechny tyto úspěchy bylo pozvání na pódium a přečtení všech jejich úspěchů, ale hlavně krásná plaketa, která jim bude připomínat všechny tyto triumfy.
Nezbývá než všem těmto žákům pogratulovat a popřát do dalších let mnoho úspěchů v jejich sportovních karierách, ať už to bude v jakémkoliv sportu.

Mgr. Jakub Hulva

Florbal

V úterý 5. 12 se naší žáci 8. a 9. tříd účastnili okresního kola ve florbale. V šestičlenné skupině nakonec obsadili celkové 3. místo po dvou prohrách a třech výhrách. Ve vítězných utkáních soupeřům nedali žádnou šanci a v těch prohraných, to bylo vždy jenom o jeden gól. Takže žákům za výkony děkujeme a přejeme mnoho úspěchů do dalších bojů.

Plavání

V městkém bazénu v Opavě se opět konaly závody v plavání. Za naší školu startovalo družstvo mladších žáků ve složení Mikuláš Celta, Dominik Strouhal, Kryštof Kravar, Michal Kremer, Jan Kapler a Denis Damaský. Kluci bojovali statečně a odměnou jim bylo umístění v 1. desítce, ale hlavně pocit z dobře odvedené práce.

Atletika – Memoriál Mirko Fišera

Netradičně místo Háje ve Slezsku se konal Memoriál Mirko Fišera na Tyršově stadiónu. Naši školu reprezentovalo pouze družstvo chlapců, ve složení Elemír Giňa, Matěj Bek, Tomáš Koky, Filip Endrych, Vojtěch Tomšík a Jakub Sádlo. Kluci obsadili z celkového počtu 14 družstev krásné čtvrté místo, kdy na bronzou příčku chybělo jen pár setinek bodů. Mezi jednotlivci Matěj Bek skončil celkově třetí a Elemír Giňa osmý. Za výkony gratulujeme a snad ta placka bude příště.

19. 10. 2017 Jakub Hulva

Atletický čtyřboj

Netradičně v podzimním termínu se na Tyršově stadiónu konal atletický čtyřboj žáků 8. a 9. tříd. Za naší školu soutěžili žáci Dominik Šimeček, Ondřej Kůrka, Vojtěch Kroča, Lukáš Jagusztýn a Tomáš Menšík. V konkurenci škol z celého okresu obsadili skvělou osmou pozici a zároveň si každý vylepšil své osobní výkony. Takže gratulujeme a přejeme hodně úspěchu do dalších bojů.

Jakub Hulva

Přespolní běh

V úterý 12. 9. 2017 se žáci naší školy účatnili soutěže v přespolním běhu konaném na Stříbrném jezeru v Opavě, kde měli možnost porovnat své výkony v konkurenci škol z celého okresu. Všichni podali své nejlepší výkony na hranici svých možností, ale co je podstatné, žáci si soutěžení užívali a už se těší na příští rok.

Jakub Hulva