21.10.2017

Projekt Krokus

Na zahradě nám vykvetlo poselství projektu Krokusy 2016.

Vážení kolegové, vážené kolegyně,

o projektu Krokus, do kterého jste se letos zapojili, se minulý týden objevila zmínka společně s odkazem na naši fotogalerii projektu (zde) také na oficiální stránce Velvyslanectví Státu Izrael v ČR. Samotný příspěvek izraelského velvyslanectví si můžete přečíst níže.

Jsme rádi, že jste se do projektu zapojili (někteří dokonce již poněkolikáté), a doufáme, že se přihlásíte také příští rok.

Srdečně zdraví

Denisa Glacová

Projekt Krokus 2016

Projekt Krokus realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze.

HETI školám zdarma poskytne cibulky žlutých krokusů, které účastníci projektu na podzim zasadí jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, jenž zemřely během šoa. Účast na projektu je bezplatná. Žlutá barva připomíná žlutou Davidovu hvězdu, jež byli Židé nuceni během nacistické vlády nosit. V ideálních podmínkách cibulky krokusů vykvetou na konci ledna nebo na začátku února – kolem Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27. ledna). Když lidé budou obdivovat květiny, mládež může vysvětlit, co vlastně krokusy symbolizují.

Žáci naší školy, převážně žáci druhého stupně se podíleli na výsadbě krokusů, které budou na jaře zdobit naši zahradu a připomínat smutný osud židovských dětí.

J.Ch. 11.11.2016

Projekt Krokus opět na naší škole

Hlavními organizátory tohoto projektu na naší škole budou žáci 6.B, 6.A a 7.A.

J.ch. 10.10.2015

Vysazujeme KROKUSY!!!!!!!!!!

Židovské muzeum v Praze nám zaslalo nádherné cibulky krokusů, které vysazujeme jako připomínku utrpení židovských dětí za druhé světové války. Výsadby krokusů se ujali žáci předmětu Ekologické praktikum a členové Ekotýmu.

Ekotým 1.12.2015

Projekt Krokus

Dovolujeme si vám představit Projekt Krokus, který realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci se Vzdělávacím a kulturním centrem Židovského muzea v Praze. Tento projekt – určený žákům starším 11 let – běží již několik let na školách nejen v Irsku, ale po celém světě a každoročně se do něj zapojují další a další školy. Na mnoha školách se z něj stal dlouhodobý projekt.

Projekt Krokus nabízí konkrétní možnost, jak přiblížit tematiku šoa mladým lidem a zvyšovat tak povědomí o nebezpečích diskriminace, předsudků a fanatismu. Irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) připravila metodické pokyny, které mohou pedagogům v této snaze pomoci. Tyto materiály doplňují již existující pomůcky k výuce o interkulturalismu a prevenci rasismu. Zapojení mládeže do sázení cibulek krokusů a pozorování, jak květiny rostou, podporují proces získávání znalostí o nezbytnosti vzájemné tolerance a respektu ve společnosti.

ROJEKT KROKUSY- Jak pokracujeme

Dne 18.11.2013 jsme za přítomnosti TV Polar zasadili do truhlíků cibulky krokusů v rámci projektu KROKUSY. Ve třídě je máme na okně a zaléváme je- o to se stará Vojta
Gletník. Během prosince se nad půdou začaly objevovat první hnědé lístky a po vánočních prázdninách jsme zjistili, že už rostou lístky zelené. Vše pečlivě zapisujeme a fotíme. 3.A a

Eva Halfarová

Projekt Krokus se vydařil

Projekt Krokus realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci se Vzdělávacím a kulturním centrem Židovského muzea v Praze. HETI školám zdarma poskytla cibulky žlutých krokusů, které jsme 18. 11. 2013 zasadili, jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, jež zemřely během holokaustu (šoa). V měsíci lednu již byly na záhonu vidět malé lístečky krokusů a v měsíci březnu již záhon krásně  zlutě vykvetl a stal se ozdobou naší školní zahrady.

J.Ch.