počet návštěv

pocitadlo
poslední
aktualizace


03.02.2018
 
 
 
 

 

 

 

 

Oblékáme hada EDU


 

Oblékáme hada Edu

Kampaň “Oblékáme hada Edu” podporuje chůzi a jízdu na kole jako způsoby dopravy do školy a je zaměřena na děti a jejich rodiče. Kampaň je založená na hře, která je snadno realizovatelná pro každou školu. V průběhu hry je užitečné, když škola zorganizuje i další aktivity, které poskytnou žákům důležité informace ohledně dopravy a mobility, životního prostředí a zdraví.
Hra, která původně začala jako relativně malý projekt v belgických Flandrech, se v průběhu let rozvinula do celoevropské kampaně (www.trafficsnakegame.eu), zapojuje se do ní stále více a více škol. Výsledky kampaně ukazují, že se úspěšně zvyšuje používání udržitelné dopravy a snižují se emise CO2.

http://www.trafficsnakegame.eu/czechrepublic/ke-stazeni/

Informační dopis rodíčům

 

 


Oblékáme hada Edu

Naše škola se v tomto školním roce zapojila do kampaně „Oblékáme hada Edu“. Tato kampaň, založena na hře, začala jako relativně malý projekt v belgických Flandrech. V průběhu let se rozvinula do celoevropské kampaně, do které se zapojuje stále více a více škol (http://www.trafficsnakegame.eu/czechrepublic/). Podporuje chůzi a jízdu na kole jako způsoby dopravy do školy a je zaměřena na děti a jejich rodiče. V obou pololetích se naši žáci zúčastnili tohoto projektu pro zlepšení životního prostředí a snížení emisí CO2. V průběhu hry jsme zorganizovali i další aktivity, které poskytly dětem důležité informace ohledně dopravy, bezpečnosti silničního provozu, mobility, životního prostředí a zdraví. Do kampaně byly zapojeny všechny třídy nižšího i vyššího stupně. Vytyčené cíle kampaně jsme vždy splnili. V průběhu hry získávali žáci malé odměny od Besipu. Věříme, že projekt oslovil většinu z nich. Zábavnou formou se dozvěděli důležité informace o životním prostředí, které by nemělo být nikomu lhostejné a i malými aktivitami bychom se měli snažit k jeho zlepšování.

Mgr. Sylva Mrůzková