počet návštěv

pocitadlo
poslední
aktualizace


12.01.2018
 
 
 
 

 

 

 

 

Charitativní sbírky

Tříkrálová sbírka 2018

Také letos se naši žáci zúčastnili koledování v Tříkrálové sbírce. Tři králové byli letos žáci  Žákovského parlamentu : D. Havrlant, M.Slezák , T.Halfarová a Elemír Giňa . Koledovali ve škole i v  okolí školy. S písní My tři králové jdeme k vám a dary- kalendářem, cukrem a pryskyřicí obešli také Nákladní ulici.

Eva Halfarová

Liga proti rakovině - sbírka

Ve dnech 9.5. a 10.5.2017 proběhla na naší škole již tradiční sbírka na podporu Ligy proti rakovině. Žáci žákovského parlamentu prodávali žluté kytičky letos s modrou stužkou Vybralo se 1163 Kč.

Všem děkujeme.

Eva Halfarová a ŽP

Charitativní sbírka pro občanské sdružení Život dětem

Minulý  týden uspořádal ŽP již tradiční předvánoční sbírku pro občanské sdružení Život dětem. Výtěžek z prodeje půjde na pomoc vážně nemocným dětem. Prodalo se celkem za  690 Kč. Děkujeme.

 

 

 


Eva Halfarová a ŽP

Vánoční charitativní bazar

Dne 8.12.2016 se  v rámci vánočních dílniček konal již tradiční vánoční charitativní bazar na podporu Juliana z Ugandy.
Prodávaly se knížky, plyšáci, keramika, vánoční ozdoby a další předměty.
Výtěžek z akce byl přes 700Kč .


Děkujeme.

Eva Halfarová

Potravinová sbírka

V týdnu od 10.-14.10. proběhla na naší škole Potravinová sbírka. Žákovský parlament vybíral potraviny pro Potravinovou banku v Ostravě. Vybraly se dvě plné krabice potravin, které zástupci parlamentu předali na Hlásce. Potraviny poputují k potřebným lidem.

 

Děkujeme.

Chritativní sbírka ŽP

Žákovský parlament uspořádal charitativní sbírku pro sdružení PESOS, které se zabývá podporou psích útulků. Prodávaly se magnetky, o které byl mezi žáky velký zájem. Prodalo se vše, celkem za 1500Kč. Všem děkujeme za pomoc pejskům.

 

Eva HalfarováTříkrálová sbírka

Také tento leden, jako v minulých letech se naši žáci zúčastnili koledování v Tříkrálové sbírce. Tři králové byli letos žáci z 5.ročníku.  Koledovali v okolí školy a ve škole. S písní My tři králové jdeme k vám a dary- kalendářem, cukrem a pryskyřicí obešli také Nákladní ulici. Vykoledované peníze v zapečetěné kasičce předáme pracovníkům charity.

Eva Halfarová

ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT 

uspořádal v měsíci září charitativní sbírku sdružení Chrpa, které pomáhá vycvičit koně na hipoterapii. Sbírku pro toto združení děláme pravidelně každý rok. Letos se vybralo přes 600Kč. Děkujeme.

 

ŽP  a Eva Halfarová

Vážená paní Halfarová,

srdečně Vám děkujeme za celou organizaci sbírky v letošním školním roce. V příloze posíláme děkovný certifikát, prosím, předejte naše veliké poděkování také vašim  dětem a rodičům.  Moc Vám děkujeme za laskavou pomoc a podporu, které si nesmírně vážíme.

S přáním všeho jen dobrého v novém roce 2015 za Život dětem,o.p.s.

Zdenka Hollerová


Liga proti rakovině

Ve dnech 12.-13. 5. 2014 proběhl na naší škole každoroční charitativní prodej na podporu Ligy proti rakovině. ŽP prodával žluté kytičky tentokrát s tyrkysovou stužkou. Prodalo se za 740Kč.

 

Děkujeme.

Také jsme podpořili CK Chrpa a na pomoc organizaci, která se zabývá hippoterapií jsme prodávali motanice na téma koně a jejich plemena.

Děkujeme ŽP


Emil

Dne 24. 3. 2014 se uskutečnila sbírka Emil. Z výtěžku bude uspořádána paralympiáda pro tělesně postižené děti. Sbírku garantuje herec Jan Kraus. V naší škole prováděli sbírku bývalý student Nikolas Jenč, který je nyní žákem Slezského gymnázia v Opavě (SGO) studentka SGO Hana Weiglhoferová.

Mgr. Ivana Chramostová

Charita - leden

Nový rok 2014 započal ŽP za pomocí mladších kamarádů - budoucích parlaměňťáků, charitativními sbírkami na CKP CHRPA a O. S. Píšťalka.
CKP CHRPA je organizace, která se věnuje hiporehabilitaci. Se sbírky financuje nákup a výcvik koní.
O.S.Píšťalka přispívá dětem se získaným handicapem na rehabilitaci a nákup pomůcek.
Prodávaly se motanice , píšťalky a záložky. Vybralo se celkem  525Kč.
Děkujeme.

Eva Halfarová

Tříkrálová sbírka

Také letos, jako v minulých letech se naši žáci zúčastnili koledování v Tříkrálové sbírce. Tři králové byli letos žáci z 3. ročníků. A.Burešová, T.Halfarová  a T.Blažek jako Kašpar, Melichar a Baltazar koledovali v okolí školy. S písní My tři králové jdeme k vám a dary- kalendářem, cukrem a pryskyřicí obešli také Nákladní ulici.

Charitativní sbírka pro občanské sdružení Život dětem

ento týden uspořádal ŽP již tradiční předvánoční sbírku pro občanské sdružení Život dětem. Výtěžek z prodeje půjde na pomoc vážně nemocným dětem. Prodalo se celkem za 685 Kč. Děkujeme.

 

 

 

Eva Halfarová a ŽP

Humanitární sbírka pro Diakonii Broumov

Dne 17. 10. 2013 se na naší škole uskutečnil již třetí ročník humanitární  sbírky pro občanské sdružení Diakonie Broumov. Žákovský parlament pomohl s distribucí letáčků mezi žáky a veřejností. Vybíralo se oblečení, utěrky, domácí potřeby… V minulých ročnících se vybral celý kamion věcí. Letos byly kontejnery Diakonie přistavěny na sídlišti i během roku, proto se vybralo mnohem méně. Přesto jsme dostali z organizace poděkování za ochotu. Děkujeme všem za pomoc.

Eva Halfarová

Světový den zvířat

V rámci oslav Světového dne zvířat předala naše škola Městskému psímu útulku dárek-příspěvek dětí pro pejsky - psí pamlsky, granule a piškoty. Psímu útulku přispíváme tímto způsobem již mnoho let. Děkujeme všem, kterým není osud pejsků lhostejný.


Naše dětské  výtvarné práce pomáhají postiženým dětem

Dne 30. ledna 2013 jsme se  zúčastnili předávání cen v rámci soutěže pro základní školy „Dům snů“, naši žáci získali 1. místo. V rámci tohoto předávání cen měly děti  ještě jeden úkol, všichni ocenění měli nakreslit společnou koláž. Pořadatelům se  koláž velmi líbila,  a  tak opavský výtvarník Mgr. Ondřej Kočár přišel  s nápadem celé dílo zarámovat a nabídnout do aukce. Obraz vydražil pan Havlický za 10.000,- Kč. Vydražený obraz zdobí prostory firmy pana Havlického na ulici Bochenkova v Opavě, která je specializuje na veškeré sklenářské práce a rámování obrazů.

Získané prostředky pořadatelé soutěže – Střední průmyslová škola stavební  věnovala Základní škole pro tělesně postižené v Opavě na ul. Dostojevského 12, která za ně pořídila výškově stavitelné lavice pro své žáky.

Přiložená fotografie  byla pořízena při oficiálním předávání daru – na fotografii je vidět vydražený obraz i zakoupené lavice.