počet návštěv

pocitadlo
poslední
aktualizace


12.01.2018
 
 
 
 

 

 

 

 

Adopce na dálku

Anketa

Naše škola podporuje ve vzdělání studenta z Ugandy

Vedení školy spolu s žákovským parlamentem se v rámci charity rozhodli podpořit ve vzdělání  studenta třetího světa. V interntovém hlasování jste vybrali Juliána

Narodil se 23. cervence 1997.

Jullian má jednu sestru. Otec zemřel a o děti se stará babička. Živí se farmařením, ale příjem nestačí na vzdělání dětí. Rodina pochází z anglikánského prostředí.

Jullian má rád fotbal a doma pomáhá na zahradě. Ve škole ho baví občanská nauka. Chodí do 6. třídy v jedné ze tří křesťanských škol ve městě Kayunga, které jsou v partnerství s ugandskou pobočkou I.N. Network.


Dopis od Juliana
Říjen 2017

Milí žáci za ZŠ Opava,
Je pro mne požehnáním, že jste součástí mého života. Doufám, že se dobře daří nejen Vám, ale i Vašim rodinám. Jsem opravdu velmi vděčný za podporu, kterou mi projevujete. Díky ní se mohu vzdělávat kvalitně a plnohodnotně. Ve škole mě dobře přijali a už se těším, až složím certifikované vzdělávací zkoušky v Ugandě. Modlím se, aby to dobře dopadlo a bych se posunul na vyšší úroveň vzdělávání. Naši učitelé také dělají,  co mohou, abychom  zkoušky úspěšně složili. A také věřím, že o velkých prázdninách navštívím mého strýce v Jinji. Je mechanik a doufám, že se u něj v práci mnohému přiučím. Pojedu k němu sám, protože to není daleko od mého bydliště.
Pro dnešek se loučím.

Ať Vás Bůh ochraňuje.
Julian

Dopis od Juliana z Ugandy

Květen 2017

Milí kamarádi z Opavy, jak se máte? Doufám, že dobře. Přijměte mé pozdravy a poděkování, že mi přispíváte na studium. Bylo to pro mě krásné období, od začátku Vaší podpory, když jsem byl na primary school až po secondary school.
Minulý týden mi umřel dědeček, pohřeb měl v neděli.
Jaké máte u Vás počasí? U nás bylo slunečno a teplo tři měsíce, nyní začalo pršet.
Ve škole se začínáme připravovat na zkoušky, chci je  dobře zvládnout.

Bůh Vám žehnej. Mějte se pěkně.

Julian


Dopis od Juliána 

Listopad 2016
Drazí přátelé v Opavě, je vhodná doba k tomu, abych Vám ještě před koncem roku napsal dopis.
Jak se máte , drazí přátelé? Posílám Vám mnoho díků a pozdravů od své rodiny. Máte čistá srdce, že mě stále podporujete. Snažím se být ve škole dobrý. Modlete se za mě, abych zvládl zkoušky v dalším pololetí.
Během dlouhých vánočních prázdnin pocestuju k strýci. Cesta tam trvá tři hodiny. Jezdím tam rád, je tam hodně legrace. Také Vám přeji štastné vánoce, moji drazí. Ať Vám žehná Bůh a odkaz vánoc ať se zrcadlí ve Vašich srdcích.

Zdraví Julian


Dopis od Juliana   květen 2016

Drahá opavská školo, šťastný nový rok moji milí přátelé. Jak se Vám daří? Jsem velice vděčný,že Vám mohu znovu napsat v novém roce. Mně se daří dobře. Mám prázdniny a užívám si to. Dělám domácí práce a taky mám čas na čtení knížek. Jsem rád, že Vám můžu oznámit, že jsem složil závěrečné zkoušky. Dostal jsem se do třetího ročníku.
V Ugandě budeme mít za měsíc prezidentské volby. Soupeřit o prezidentské křeslo bude 8 kandidátů z různých politických stran.
Moje babička má typhoid horečku a je v nemocnici. Modlím se, aby se brzy uzdravila.
Děkuji Vám za podporu. Ať Bůh požehná Vaši práci. Zatím nashledanou.

Juilan

Dopis od Juliana - úryvek  květen 2015

Drazí přátelé z Opavy zdravím Vás ve jménu Ježíše. Doufám, že se máte dobře, modlím se za Vás.
Jsem Vám vděčný, že mi platíte školu a děláte ze mě lepšího člověka.
Jaké je počasí u Vás v Opavě?
U nás teď děláme zkoušky, snad je zvládnu. Baví mě věda.
O Vánocích jsem byl s maminkou v nemocnici.
Zdravím Vás Julian

Dopis od Juliána

Září 2015 Uganda ...>>>

Milí kamarádi, posílám Vám  množství lásky a štěstí  od celé mé rodiny. Jak se máte drazí přátelé?
Cítím požehnání, že mě podporujete. Děkuji  Vám  za lásku a péči. Děkuji  za to Bohu.
Jsem rád, že pomalu končí můj další ročník -S2, známky mám celkem dobré . Přesto mě můj učitel povzbuzuje, abych se víc snažil a byl ještě lepší ve  3.ročníku.
Výuka chemie a náboženství mě zaujala a změnila, ale musel jsem dělat několik opravných zkoušek z těchto předmětů.
Děkuji Vám, že mohu ve studiu  i nadále pokračovat. Vím, že je to má budoucnost.
Babička je zdravá a šťastná. O vánocích ji opustím a odjedu do hlavního města Ugandy, navštívit strýce. Vždy se mám u jeho rodiny dobře. Modlím se za Vás a přeji Vám krásné vánoce a šťastný nový rok 2016.

Julian Abigaba

Vánoční bazar na podporu Juliana z Ugandy

 

Dne 4. 12. 2014 proběhl v rámci vánočních dílniček již 3. ročník charitativního bazaru na podporu Juliana z Ugandy.
Prodávali se plyšáci, knihy, oblečení, vánoční dekorace-háčkovaní andílci a další věci. Zájem byl velký.


Výtěžek byl něco přes 700 Kč . Všem děkujeme.

Eva Halfarová

Dopis z Ugandy od Juliana - Listopad 2014

Děkuji Vám za dlouhodobou podporu mého studia, mám  Vás rád. Jsem rád, že mám tak dobré přátele.
Ve škole nám začíná další rok, děláme vstupní zkoušky. Doufám, že je zvládnu dobře, modlete se za mě.
Také moje rodina Vám posílá mnoho pozdravů, je Vám vděčná. Doufám, že s mou vzdálenou rodinou strávím vánoční svátky a užiju si s nimi spoustu legrace. Brzy Vám zase napíšu.

Julian

Náš Jullian Abigaba právě začal studovat šestiletou střední školu (základní škola trvá jen 7 let). Nyní máme předplacenou podporu pro Julliana do konce března 2014 (v původní výši 350 Kč měsíčně, 4 200 Kč ročně).
Náklady středoškolského studia v Ugandě jsou vyšší než náklady studia základní školy. Školní poplatek je cca o 1/3 vyšší. Tyto náklady odrážejí vyšší požadavky na požadovanou kvalitu a úroveň poskytovaného vzdělání a tedy i pedagogického sboru.
Plná podpora středoškoláků je 1 050 Kč měsíčně, poloviční podpora středoškoláků, kterou poskytujeme my, je 525 Kč měsíčně. Od příštího měsíce zvyšujeme částku naší podpory na 6300 Kč ročně, popř. 8 400 Kč, kdyby dárce druhé poloviny podpory nemohl svůj příspěvek zvýšit.
Díky vánočnímu bazárku, který se žákovským parlamentem uspořádala kolegyně Eva Halfarová, a prodeji DVD z jarmarku, si můžeme dovolit zaplatit i zvýšenou částku. Jsme rádi, že Julianovi se ve škole daří a že se můžeme alespoň malou měrou na jeho vzdělávání podílet další rok.
Máme slíbeny nové Julianovy fotografie, jakmile je obdržíme, umístíme je na web a na nástěnku, která je mu věnovaná.
Děkuji všem, kteří jakoukoliv podporou přispěli

Ivana Chramostová.

Dopis od Juliana z Ugandy- květen 2014

Drazí přátelé z Opavy, jsem rád, že Vám píšu. Dlouho jsem se neozval. Jak se máte? Děkuji Vám, že mě máte rádi a zaplatili jste mi i další studium. Nemám ještě výsledky ze všech zkoušek, ale modlím se, aby dopadly dobře. Chci pokračovat ve studiu. Moje rodina Vám posílá mnoho pozdravů a díků.
Vánoce jsem prožil u babičky. Maminka taky přijela, tak jsme byli  všichni pohromadě. V kostele to bylo slavnostní, chystali jsme oslavu narození Ježíše. Doufám, že jste si vánoce taky užili.
U nás teď začalo pršet, sadíme kukuřici, snad vyroste.
Brzy Vám opět napíšu o mých studijních výsledcích.

Bůh Vám žehnej Julian

V letošním charitativním bazaru jsme získali přes 800Kč za prodej. Výtěžek bude použit na zaplacení školného pro Juliana z Ugandy.Dopis od Juliana 2

Drazí přátelé z Opavy, mám Vás moc rád a zdravím Vás. Jak se máte? Jaké jste měli vánoce a Nový rok?

My jsme se měli dobře , měli jsme hodně jídla a pití. Děkuji Vám  za Vaši podporu. Minulý rok jsem ve škole tvrdě pracoval, abych měl dobré známky, skončil jsem na 13 místě z 50 žáků - nejúspěšnější jsem byl v matematice a pak v angličtině. Tento rok musím pracovat ještě pilněji, je to těžký ročník a nechci Vás zklamat.

O vánočních prázdninách jsem pomáhal s nošením vody, úklidem domu. Staral jsem se o zvířata…

Těším se na Váš dopis. Bůh Vám žehnej. Julian >>>

 

Dopis pro sponzora

Drazí žáci ze ZŠ Šrámkova, posílám Vám pozdravy. Mám Vás rád a rád Vám píšu. Jak se máte v Opavě? Doufám, že dobře. Děkuji Vám za foto školy a Opavy.
My máme ve škole hodně různých soutěží, ale některých se neúčastním, protože nejsem v týmu.

Mám Vás rád a modlím se za Vás. Už budu končit a čekám na Váš dopis.

Julian