počet návštěv

pocitadlo
poslední
aktualizace


03.02.2018
 
 
 
 

 

 

 

 

Ekoškola

Projekt EMISE - Prezentace

Ekoškola - Certifikát

Obrázky pro Tokio

Naše obrázky opět putovaly do celosvětové environmentální výtvarné soutěže v japonském Tokiu.
V letošním roce jsme do soutěže zaslali osm prací. Držme jim palce!!!!


J. Ch. 16.10. 2017

Naše podzimní zahrada

Rostliny vysázené v projektu Bádáme, učíme se a pracujeme na školní zahradě, se krásně ujaly. Všechny druhy aster kvetou a jsou plné užitečného hmyzu a motýlů.


J.Ch. 16.10. 2017

Výstava na stromech

Výstava na stromech je celorepublikový happening, který se koná během Týdne důstojné práce a upozorňuje na ožehavá témata naší každodenní spotřeby. V týdnu od 7. do 14. října 2017 proběhl již třetí ročník se zaměřením na podmínky pěstování banánů. Výstava zavěšená doslova na stromech přiblížila návštěvníkům pracovní podmínky při pěstování banánů v Kostarice a Panamě.
Výstavní happening probíhá po celé republice během Týdne důstojné práce. Ten probíhá od soboty do soboty v týdnu, kdy se slaví Světový den důstojné práce (7. října). Důstojná práce neboli důstojné pracovní podmínky ctí svobodu, spravedlnost, jistotu. Jde o takovou práci, při níž jsou chráněna práva pracovníků, kteří dostávají odpovídající odměnu a těší se adekvátnímu sociálnímu zabezpečení. Zajištění důstojné práce pro všechny se tak stává jedním z nejúčinnějších způsobů, jak bojovat s globální chudobou a s ní spojenými problémy, jako jsou například dětská práce, utlačování ženských práv atd.
Výstavu v letošním roce pro město Opava pomohl uspořádat náš školní Ekotým. Počasí  i výstava se vydařila.

J.Ch. 16. 10. 2017