21.10.2017

Environmetální výchova

venuj mobil

Věnuj mobil

Soutěž Věnuj mobil probíhá i v letošním školním roce. Pořádá ji opět společnost Eko-kom v rámci Recyklohraní. Za mobilní telefony nám budou připsány body do Recyklohraní a ještě můžeme získat něco navíc – výlet pro nejlepší sběrače.

Cílem projektu je získat k opětovnému využití případně k recyklaci mobilní telefony, které jinak zůstávají bez využití v domácnostech rodin žáku. Principem soutěže je sběr co největšího množství mobilních telefonů. Hodnotícím kriteriem pro krajské kolo bude počet nasbíraných telefonů v poměru na jednoho žáka školy! Soutěž probíhá od 1. ledna 2013 do 28. února 2013.

Letmí škola koordinátorů EVVO

Koordinátorka EVVO naší školy absolvovala ve dnech 26. – 29. 9. Letní školu koordinátorů EVVO v krásném prostředí jesenických Karlovic. Náplní školy bylo účastníky seznámit s pojmem a problematikou Questingu a jeho využití v EVVO.

J.Ch. 20.9.2017

Výstava na stromech na naší školní zahradě!!!!

Výstava na stromech je celorepublikový happening, který se koná během Týdne důstojné práce a upozorňuje na ožehavá témata naší každodenní spotřeby. V týdnu od 7. do 14. října 2017 proběhne třetí ročník se zaměřením na podmínky pěstování banánů.
Každý rok se téma happeningu zaměření mění. V roce 2015 byla hlavním tématem káva s výstavou Plné ruce práce (48 parků), v roce 2016 koželužny a výroba obuvi s výstavou Poznej své boty (70 parků). Na říjen 2017 společně přibližujeme veřejnosti pracovní podmínky při pěstování banánů v Kostarice a Panamě výstavou Příběh banánu.
Žáci našeho Ekotýmu připraví výstavu nejen pro naše děti v prostorách školní zahrady, ale i v Sadech Svobody u Obecního domu v Opavě.

Těšíme se na Vaši návštěvu !!!!!!!!!!!!

Ekotým 21. 9. 2017