03.02.2018

Školní klub

Opavské vánočky

V prosinci město Opava vyhlašuje sportovní soutěže Opavské vánočky pro základní školy, které se mezi sebou utkají v několika disciplínách. Jednou z nich byl také fotbal pro žáky 6. – 7. tříd, který se hrál ve sportovní hale SFC.
Naší školu reprezentovalo družstvo ve složení F. Endrych, M. Hanzlík, E. Giňa, D. Schrom, D. Zvoník a M. Laci. Po skvělém sportovním výkonu na hřišti se chlapci umístili na krásném 3. místě. Všichni účastníci obdrželi triko. Těšíme se na další možnosti, kde budeme moci ukázat, že sport nás baví J.

Vánoční turnaj ve florbalu 5. – 9. tříd

V úterý 12.12.2017 v odpoledních hodinách proběhl ,,Vánoční turnaj ve florbalu 5. – 9. tříd.ʺ. Přihlásilo se 6 družstev, které byly rozlosovány do dvou skupin.
Nejzajímavější byly zápasy o konečné umístění. V boji o 1. místo byly síly vyrovnané a zápas skončil nerozhodně 1 : 1. V této situaci následuje prodloužení, kdy se hraje ,,náhlá smrtʺ - ten, kdo umístí do branky míček první, vyhrává . Pro všechny účastníky byla připravena sladká odměna.

1. místo – D. Strouhal, T. Ehler, V. Glos, M. Strouhal, M. Sajašová
2. místo – L. Konečný, L. Jagusztyn, S. Vu, T. Menšík
3. místo – V. Hrbáč, O. Kurka, S. Husárová, T. Halfarová
4. místo – D. Doleží, M. Czieplý, M. Hanzlík, D. Revaj
5. místo – A. Němec. P. Sláma, R. Pracný, L. Konečný, Š. Pavlíček, M. Žídek
6. místo – T. Nováková, A. Beitelová, S. Sajašová, L. Palarčíková, K. Medková, V. Tomšík

Aquapark Kravaře

Návštěva aquaparku v Kravařích je jedna z nejvíce oblíbených akcí školního klubu. Cesta vlakem, vodní radovánky, jízda na tobogánu, relaxace ve vířivce, útrata v bufetu a zpáteční jízda vlakem patří neodmyslitelně k nej výletu ŠK. Všichni si to vždy užijí a těší se na další výlet, který si domluvíme.

Přátelské utkání

Florbal je další sport, který je mezi dětmi velmi oblíbený. V naší škole se hraje několikrát týdně a je to rozděleno do různých věkových kategorií. Ať si můžeme vyzkoušet, co jsme se naučili a v čem jsme se zlepšili, si domlouváme přátelská utkání s různými školními kluby. Již dvakrát jsme se potkali na hřišti u nás v tělocvičně se ŠK Edvarda Beneše. Při každém setkání si několik družstev poměří své síly a těší se na další možnost se znovu potkat na hřišti. Všechny příznivce tohoto sportu zveme do našich řad.

Stolní tenis

Každoročně se naše škola zúčastňuje oblíbené soutěže ve stolním tenisu 6. -7. a 8. – 9. tříd, který pořádá AŠSK v herně stolního tenisu na Fúgnerové  ulici. Letos tato akce proběhla 12. a 13. 10. 2017. Dvojhra a čtyřhra je samozřejmostí, kterou všichni závodníci musí umět. Tato hra je mezi všemi velmi oblíbená a každý den ji hrajeme ve školním klubu.
Chlapci 6. – 7. tříd hráli ve složení: V. Tomšík, J. Glabazňa, L. Scholz a D. Revaj, děvčata ve složení K. Medková, T. Nováková a L. Palarčíková.
Chlapci 8. – 9. tříd hráli ve složení: O. Kurka, D. Kosmál, M. Kosmál, D. Omámik a P. Bubík.

Cesty za Oponou

Kulturní festival ,,Cesty za Oponouʺ byla první akce, které jsme se v letošním školním roce zúčastnili. V areálu psychiatrické léčebny v Opavě byl pro návštěvníky připraven bohatý program. Poslechli jsme si hudební produkci, vyzkoušeli si 1. pomoc a žonglování, prohlídli hasičské auto a využili všechny atrakce. Tato akce byla velmi dobře připravena a všem se nám líbila. Příští rok se určitě půjdeme zase podívat.