5. oddělení školní družiny

KDO JSME?
Jsme žáci z 2. B a 3. A. Do školní družiny si chodíme odpočinout, hrát hry, zazpívat a zatančit si, ale především si zde chodíme užívat plno zábavy. Nejraději vyrábíme, chodíme ven a posloucháme muziku. Jedna z našich prvních činností si byla výroba masek nebo kulis do fotokoutku. Poznáte kdo je kdo?

Veronika Davídková

Slavíme svátek svatého Valentýna

Tento týden jsme si s žáky oslavili svátek svatého Valentýna.
Ozdobili jsme si třídu vlastnoručně vyrobenou srdíčkovou girlandou a srdíčkovými věnečky, pro své nejbližší jsme vytvořili krásné valentýnky a na závěr týdne jsme si upekli valentýnské mini pizzy.

Olympijské hry

Ve dnech 22. – 25. 1. jsme si na našem oddělení uspořádali olympijské hry. Jednalo se o sportovní soutěže připomínající olympijské disciplíny. Za každý dobře provedený úkol si děti postupně vybarvovaly symbolické olympijské kruhy a každý kdo splnil všechny disciplíny, byl na konci týdne odměněn sladkou zlatou medailí.

V. Davídková

Cesta dějinami města

Dnes jsme se zúčastnili animačního programu, který byl pro nás připraven v Obecním domě v Opavě. Program trval hodinu a půl, kde si děti mohli vyzkoušet oblečení z dávné doby, poslechnout malou ukázku, jak to tady kdysi vypadalo, ale také i vybarvit si omalovánku s daným tématem. Dětem se akce moc líbila.

Den zvířat

Dnes jsme navštívili Středisko volného času v Opavě, kde na nás čekalo spoustu zvířátek, luštění a hádanek. Některé zvířátka jsme si mohli i pohladit a pořídit fotku na památku. Pak jsme vyluštili nelehkou tajenku a za to nás čekala sladká odměna. Dětem se akce velice líbila.

Lubeníková Veronika