03.02.2018

4. oddělení školní družiny

Advent, Vánoční zdobení a Christmas party

V prosinci jsme během adventního období s dětmi tvořili různé vánoční ozdoby a přání. Děti měly možnost si na Vánočních dílnách vytvořit ozdoby a přání jako vánoční dárek pro svou rodinu. Během prosince jsme se také zašli podívat na vánoční trhy na Dolním náměstí. V posledním týdnu jsme si užili vánočních animovaných filmu, koled a vánočního mlsání na Christmas party.

Animační program – Cestou do Betléma

Koncem listopadu jsme měli možnost shlédnout několik Betlémů v Domě umění na galerijní animaci k výstavě Nastal čas vánoční. Děti si mohly také svůj Betlém vytvořit a za zvuku koled si přát vánoční přání. Užili jsme si předvánoční atmosféru a inspirovalo nás to k vlastní tvorbě, alespoň papírového Betlému.

Animační program – Nezmlsané kočky

V říjnu jsme se účastnili animačního programu Nezmlsané kočky. Děti měli možnost oslavit 100 let barokního umělce pana Hollara a jeho základní principy grafiky, výtvarného druhu a spatřit její nejsoučasnější podoby i rozmanitost možností.

Back to school

V září  jsme si vyprávěli, kde jsme všude byli a co jsme prožili o prázdninách, seznámili jsme se s pravidly ve školní družině, hráli jsme různé seznamovací, didaktické i pohybové hry a pracovali jsme s interaktivní tabulí.