03.02.2018

2. oddělení školní družiny

To jsme my
Naše oddělení se skládá ze žáků z první třídy (1.B). Na začátku roku jsme si řekli družinová pravidla, povídali o bezpečnosti a hlavně jsme se všichni spolu skamarádili. Každý den si čteme pohádku, nebo nějaký zajímavý příběh. Poté něco tvoříme, zpíváme, soutěžíme, hrajeme stolní hry, hry na koberci a další zajímavé aktivity.

Nastala zima

Začal zimní čas a my jsme v naší družině tvořili čerty s kotlem a vánoční přání pro maminky, tatínky, či pro babičky a dědy.

Krásné prožití vánočních svátku a šťastný Nový rok!

Animační program - Nastal čas vánoční

V pátek dne 8. prosince jsme s žáky navštívili Dům umění v Opavě. Animační program nesl název Nastal čas vánoční aneb Cesta do Betléma. Žáci se dozvěděli zajímavé informace o svatých (jako je např. sv. Kateřina, sv. Martin, sv. Barbora a další), sami si vyzkoušeli jejich typické atributy, stali se živým betlémem, hádali, hledali postavičky, pátrali a přiřazovali. Také jsme se podívali na různé typy Betlémů. Nakonec jsme viděli všichni padající hvězdu, při které jsme si přáli nějaké přání. Program byl velice zajímavý, moc pěkný a přínosný.

Podzim

Nastal podzim a my jsme na procházkách nasbírali kaštany a další přírodniny, ze kterých jsme tvořili zvířátka apod. dle fantazie žáků. Kaštany jsme použili i zábavnou formou, kdy jsme tvořili obrysy postav.

Návštěva knihovny

Ve středu 18. 10. 2017 jsme navštívili knihovnu P. Bezruče v Opavě-Kateřinkách. Žáci byli rozděleni do čtyř družstev.  Byly připraveny čtyři stanoviště, na kterých žáci plnili zadané úkoly na téma VODA. Každé stanoviště bylo zaměřené na něco jiného – zručnost, puzzle, pantomima, paměť apod. Po sečtení bodů proběhlo vyhlášení vítězů. Vítězná skupinka vyhrála do naší družiny česko-anglické pexeso. Všichni byli odměněni bonbónkem.