03.02.2018

1. oddělení školní družiny

Začínáme
První oddělení školní družiny tvoří většinou žáci 2.A a část žáků z 1.A. Z předškoláků se stali školáci a všichni očekáváme, že poznáme nové kamarády a že spolu prožijeme hodně zajímavých akcí.

Cestou do Betléma

Všichni se už nemůžeme dočkat Vánoc, ke kterým neodmyslitelně patří betlémy. V Domě umění nás Mgr. Lenka Přibylová hravou formou provedla časem předvánočním a ke každému vystavenému betlému jsme se dozvěděli něco zajímavého. Také jsme si vytvořili svůj vlastní betlém a za zvuků vánnočních koled a komety na obloze si každý myslel na své vánoční přání.

Soutěž v knihovně

Každoročně soutěžíme v knihovně s žáky školní družiny při ZŠ E. Beneše a ještě se nám nepodařilo nad nimi vyhrát. V letošním roce jsme soutěžili ve znalostech o vodě – vodní živočichové, rostliny, vodní sporty, skládali jsme puzzle a jiné. Vzali jsme si na pomoc několik dětí ze 4. oddělení, ale nebylo nám to nic platné. Na jaře je vyzveme k odvetě a snad se nám bude více dařit.

Poznáváme okolí školy

Nedaleko naší školy se nachází Kaple sv. Kříže, ktrou většina zná pod názvem Švédská kaple. Nikdo z nás  o ní ale téměř nic neví. Proto jsme využili nabídky animačního programu Obecního domu a nechali si vše vysvětlit. Kaplí nás provedla lektorka Mgr. Simona Juchelková. Dozvěděli jsme se vše od zvláštního tvaru kaple, její historii, z čeho je postavena, co představují fresky na stěnách a jakou měla kaple v dějinách funkci.