počet návštěv

pocitadlo
poslední
aktualizace


21 Srpen, 2017
 
 
 
 

 

 

 

 

Akce pro mateřské školy

Sportovní hry mateřských škol 2017

100 dětí si změřilo síly v atletických disciplínách – běhu na 50 m, skoku dalekém a hodu míčkem. V krásném slunečném počasí se všichni zapojili i do tradičního štafetového běhu. Naší školu reprezentovaly první třídy a přípravná třída. Všechny děti si odnesly medaile a věříme, že i krásné sportovní zážitky.Vystoupení v MŠ

Pozvání k vystoupení u příležitosti otevírání zahrady využily děti 5. A návštěvě MŠ Mnišské. Skladby Malíři v podání 4 děvčat a společná skladba Banány pro kluky a holky se v mateřské škole líbily.
Nebylo jednoduché vystupovat před diváky v chladném počasí v dresech a bosky, ale my si s tím umíme poradit. A to ještě nevíte, že jsme šli bez přípravy, protože část dětí odjela do Prahy a ostatní s paní vychovatelkou Terezou Brachtlovou cvičili bez tréninku.
Poděkování a tatranky byl poděkováním za náš výkon.

Olympijské hry mateřských škol 2015

Ve středu 17. června 2015 proběhla na hřišti ZŠ Opava, Šrámkova sportovní olympiáda mateřských škol opavského okresu. Po ranní rozcvičce se závodníci z 8 MŠ utkali v běhu na 40 metrů, hodu tenisovým míčkem a skoku dalekém. Závěrečnou disciplínou pak byla štafeta všech členů jednotlivých družstev 10 x 20 metrů. Všichni závodníci si za své výkony odnesli drobné ceny a diplomy, ti nejúspěšnější pak získali také medaile. Umístění na stupních vítězů: 1. místo MŠ Opava, E. Beneše, 2. místo MŠ Opava, Heydukova, 3. místo MŠ Opava – Komárov.                            

Všem závodníkům gratulujeme a přejeme krásné prázdniny.

Za tým pedagogů Martina Smijová


Grafomotorická cvičení v MŠ Mnišská


Návštěva dětí mateřských škol

Chemické pokusy, netradiční tělocvik a práci na kouzelné tabuli vyzkoušely děti při návštěvě naší školy. Seznámily se se základy chemie při pokusech, klasické vyučování matematiky doplnilo pexeso na interaktivní tabuli. Cvičení na nářadí – kruhách, trampolíně, bednách, velkém míči a lavičkách jistě zpestřilo školní dopoledne

 

Jarmila Straková