21.10.2017

Akce pro mateřské školy

S předškoláky v akci

1. setkání

V úterý 3. 10. 2017 proběhla na naší škole první ukázková hodina pro budoucí školáky a jejich rodiče. Děti si vyzkoušely psaní na pracovní listy, plnily úkoly na koncentraci pozornosti, zazpívaly si písničky a pracovaly na MagicBoxu. Rozloučili jsme se jedním z příběhů O makové panence a motýlu Emanuelovi. Všechny děti byly moc šikovné a za odměnu si odnesly jedničky a obrázky dvou pohádkových postaviček. Druhé setkání se bude konat 7. 11. 2017. Na děti bude čekat další pohádková dvojice, zábavné a poučné úkoly. Těšíme se na všechny zájemce o školu nanečisto. Přijďte si ji s námi vyzkoušet.

Mgr. Sylva Mrůzková

Sportovní hry mateřských škol 2017

100 dětí si změřilo síly v atletických disciplínách – běhu na 50 m, skoku dalekém a hodu míčkem. V krásném slunečném počasí se všichni zapojili i do tradičního štafetového běhu. Naší školu reprezentovaly první třídy a přípravná třída. Všechny děti si odnesly medaile a věříme, že i krásné sportovní zážitky.

Vystoupení v MŠ

Pozvání k vystoupení u příležitosti otevírání zahrady využily děti 5. A návštěvě MŠ Mnišské. Skladby Malíři v podání 4 děvčat a společná skladba Banány pro kluky a holky se v mateřské škole líbily.
Nebylo jednoduché vystupovat před diváky v chladném počasí v dresech a bosky, ale my si s tím umíme poradit. A to ještě nevíte, že jsme šli bez přípravy, protože část dětí odjela do Prahy a ostatní s paní vychovatelkou Terezou Brachtlovou cvičili bez tréninku.
Poděkování a tatranky byl poděkováním za náš výkon.